شنبه شانزدهم 12 1399

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، شب گذشته مهمان برنامه «دورهمی» شد.

شب گذشته مهران مدیری در برنامه دورهمی، میزبان کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون بود.

تهامی درباره شروع فعالیت هنری خود گفت: از اولین حضورم جلوی دوربین تا امروز حدود ۲۴ سال می‌گذرد؛ من در سال ۷۵ با فیلم سینمایی «سینما سینما» اثر مرحوم ضیاء الدین دری کارم را شروع کردم. اشتیاقم برای کار هنری مثل همان موقع است و اگر نقش‌هایی که بازی می کنم، پیچیده تر باشند اشتیاقم بیشتر می شود.

با توجه به اینکه تهامی برای بار دوم به دورهمی آمده بود، مدیری از او خواست این بار از نگاه همسرش داستان ازدواج را تعریف کند و او توضیح داد: من اگر همسرم باشم اینگونه تعریف می کنم که در یک روز تابستان دنبال سی دی موسیقی می گشتم تا اینکه به صورت اتفاقی وارد یک مغازه شدم و دیدم یک آقای زیبایی آنجاست. البته این بخش را از خودم گفتم (خنده)!

وی ادامه داد: این اتفاق برای ۱۳ سال پیش است و از من چند سریال پخش شده بود. فکر می کنم آن زمان سریال زیر تیغ پخش می شد یا می‌خواست پخش شود.

تهامی در ادامه، درباره علاقه اش به موسیقی گفت: من موسیقی را پیش از بازیگری شروع کردم و همچنان هم ادامه اش می‌دهم. اوایل به صورت تعصبی موسیقی کلاسیک ایرانی را پیگیر بودم و به مرور احساس کردم، موسیقی خوب و درست اصلاً فرقی نمی کند چه نوعی باشد؛ مهم تاثیرگذاری آن است.

تهامی در پاسخ به سوال مدیری درباره اینکه اگر بازیگری خواننده شود یا برعکس مشکلی دارد، گفت: اگر علمش باشد، مشکلی ندارد. اما اگر به خاطر هوسی زودگذر باشد، به نظرم مشکل دارد.

مدیری با اشاره به اینکه تهامی هیچ وقت اضافه وزن پیدا نمی‌کند، از ترس همسر تهامی از آسانسور گفت. او بیان کرد: همسر آقای تهامی ترس از آسانسور دارند. ایشان نیز به خاطر عشقی که به همسر دارند، هیچ وقت تنهایشان نمی‌گذارند؛ حتی اگر لازم باشد، ۱۸ طبقه برج را با پله می‌روند!

تهامی ضمن تأیید این موضوع خاطره ای جالب تعریف کرد و گفت: حدود یک سال و نیم پیش برای افتتاحیه رستورانی دعوت شدیم. زمانی که وارد ساختمان شدیم، همسرم گفت نپرسیدیم طبقه چندمه! گفتم فوقش طبقه سوم است. نهایتاً تماس گرفتم و گفتند طبقه یازدهم است و ما مجبور شدیم از آن همه پله‌ بالا برویم!

این بازیگر درباره تجربه حضورش در فیلم رگ خواب  هم گفت: بعد از ۲۵ فیلم سینمایی که هر کدام را به یک دلیلی دوست دارم، رگ خواب جای خاصی برای خودش دارد و شگفت انگیز است. بازی در این فیلم در دوران بلوغی اتفاق افتاد که سعی می کردم همه چیز را درست درک کنم. به هر حال حمید نعمت اله در سینمای ما یک آدم درجه یک و شناخته شده است. شاید به نوعی رگ خواب تا آن موقع عاشقانه ترین ساخته آقای نعمت اله بود.

در بخشی از برنامه مدیری رو به تهامی گفت: می دانی من یک‌جایی خیلی مدیون تو هستم. جشن خانه سینما بود و من قرار بود سرود وطن را با ارکستر ملی ایران به رهبری شهداد روحانی بخوانم.کار سختی بود و قبل از اینکه روی صحنه بروم، کوروش جان یک آدامس با طعم اُکالیپتوس به من داد! من یکی خوردم و طحالم پاره شد! تمام رگ های بدنم باز شده بود و قطر ریه ام زیاد شد. من هرگز در زندگی ام این مدلی آهنگ نخوانده بودم (خنده)

انتهای پیام/X